Ünitimsah Duyuruları

10. Yılında gururumuz Ünitimsah…

03 Kasım 2012, Cumartesi Şehrin onlarca aydın gencinin emeğini barındıran...

  • 03 Kasım 2012, Cumartesi
  • 3563 kez okundu

10. Yılında gururumuz Ünitimsah…

Sungurtekin ÖZTAN

10. Yılında gururumuz Ünitimsah…

Takvimler 2002 yılını gösteriyordu. Ortada ne şehrimizin futbol devrimi vardı ne de gözbebeğimiz Bursaspor’umuzun hatırı sayılı bir başarısı. Onlar o ortamda öz değerlerine sarılarak empozelere direnen bir avuç gençti. Şehirlerine olan karşılıksız sevgileri ve o şehirli olmanın gereğince davranılması inancı yeterliydi onlar için. Kendileri gibi düşünen binlere ulaşmak ve hayallerin organize olmakla gerçeğe dönüşeceği inancıyla ateşi yaktılar. Üniversiteli Bursasporlular Derneği o sene hayat buldu. Yeşil beyaz bu tüzel kişilik o günlerden bu güne hep projelerle, hep olumlu adımlarıyla anıldı. Üye sayısı her gün artarken kimi zaman tribünde, kimi zaman kentliliği pekiştiren organizasyonlarda bulunuldu. Ünitimsah’ın şehre verdiklerini saymakla bitiremeyiz.

Gözbebeğimiz Bursaspor’a şampiyonluk yürüyüşünde yapılan katkılar herhalde şampiyonluk devrimi ile birlikte her zaman anılacaktır. İç sahada dev pankartlarla yaratılan motivasyon kadar ülkenin her yerinde çiçekler ve tezahüratlarla takımın karşılanması, futbolcularımızın her deplasmana olumlu start vermesi Ertuğrul Hocamızın da her fırsatta vurguladığı gibi azımsanacak şeyler değildir.

Ünitimsah, Bursa kentinin Bursa dışındaki tek organizasyonu olma özelliğiyle de okumak için gurbet yollarına düşen kadın-erkek onlarca Bursalının ilk destekçisi, moral kaynağı olmuştur. Son dönemlerde sayısı giderek artan yurtdışı temsilcilikleriyle de belki sadece öğrencilerimizin değil Bursalı gurbetçilerimizin de nefes alanı olacaktır bu dernek. Şehrin onlarca aydın gencinin emeğini barındıran bu sistem, faydaları ile artık şahıslar üstü bir örgüt haline gelmiştir. Saydığımız sayamadığımız onlarca katkı gereği Bursalıların Ünitimsah’a ayrı bir gözle bakması, yapılanmayı bu bilinçle sahiplenmesi ve her alanda desteklemesi şüphesiz ki Bursalılığın gereğidir.

Ünitimsah vizyonu ve misyonuyla bundan 10 yıl evvel, Bursa’yı en büyük değeri kabul ederek yola çıkmıştı. Ne mutlu ki bu gün gelinen noktada artık Ünitimsah da Bursa şehri için önemli ve vazgeçilmez bir değer haline gelmiştir.

Sungurtekin ÖZTAN

Yazarın diğer yazıları

YORUMLAR

TANITIM

PUAN DURUMU

Takım O G M AV Puan

TANITIM