Ünitimsah Duyuruları

Belki Hocam!

20 Aralık 2012, Perşembe Bursaspor ve Ertuğrul Sağlam isimlerinin birleştiği 2009 yılının Ocak ayından itibaren gerek Bursaspor, gerekse de Ertuğrul Hocamızda ki değişimi görmemek imkânsız…

  • 20 Aralık 2012, Perşembe
  • 4509 kez okundu

Belki Hocam!

Bursaspor ve Ertuğrul Sağlam isimlerinin birleştiği 2009 yılının Ocak ayından itibaren gerek Bursaspor, gerekse de Ertuğrul hocamızda ki değişimi görmemek imkânsız…

İlk geldiği gün ‘Söyleyin kimde var böyle bir adam, adam gibi adam Ertuğrul Sağlam’ tezahüratıyla benimsediğimiz, samimiyetinden gram şüphe duymadığımız hocamızın Bursaspor’a karşı olan bakış açısını ve samimiyetini son günlerde sorgulamadan edemiyoruz.

Bariz bir şekilde görülmektedir ki, 2009’daki Ertuğrul Sağlam ile 2012’deki Ertuğrul Sağlam arasında dağlar kadar fark var…

Ele alınması gereken ilk öncelik ‘samimiyet’ Ertuğrul hocamızın Bursaspor taraftarına karşı açık ve samimi olduğunu düşünmüyorum. 1461 Trabzonspor maçı sonrası yayıncı kuruluşa yaptığı açıklamasındaki; ‘Devre arası belki takviyeler yapacağız ama birçok oyuncumuz ile yolumuza devam edeceğiz.’ cümlesi Bursaspor’un şampiyonluk sonrası neden bu durumlara düştüğünün açık bir kanıtıdır.

Bursaspor’un teknik patronun transfer yapılıp veya yapılmayacağını ‘belki’ cümlesi ile yayıncı kuruluşa aktarması, Bursaspor’un plan ve program dâhilinde transfer yapmadığını yedi cihana duyurmaktan başka bir anlam ifade edemez.

‘Belki’ cümlesinin altında yatan gerçek nedenin, Bursaspor’un gerçekleri (nakit sıkıntısı) olduğunu herkes düşünmeyebilir ve direk vitrinde ki kişiyi yani Ertuğrul hocayı suçlaması da muhtemeldir. Fakat bu durumu da hocamızın kendi kendine yarattığını, şahsi hataları olmamasına rağmen sahiplendiği yanlışlar neticesinde geliştiğini de unutmamalıyız.

Yönetim tarafından seçim yatırımı olarak kullanıldığınızı ve koltuklarını sağlama almak için sizi taraftarın önüne atanların gerçek niyetlerini ne zaman göreceğinizi merakla bekliyoruz hocam.

Size o ‘Belki’ açıklamasını yapmak zorunda bırakanlar (yani yönetim) bugüne kadar sizin nezdiniz de hiç suçlu olmadı, suçlu olan bir kısım vardı oda ‘bir kısım kötü niyetli kişiler!’ O kişiler çoğu zaman doğruları söylemesine rağmen kötü niyetli oldu ve bugün Bursaspor’un kasası ‘iyi niyetli’ kişilerin size göre doğrularından ötürü bomboş!

Bursaspor taraftarının size karşı olan saygı ve sevgisini nasıl doğrularınız ile kazandınız ise yanlışlarla bitirmekte sizin elinizde…

Bizler Bursaspor taraftarı olarak doğruların ve doğru kişilerin arkasında durmaktan vazgeçmeyiz…

Belki sizde bir gün doğru ile yanlışı ayırır, gerçekte iyi niyetli ve kötü niyetli kişilerin kimler olduğunun farkına varırsınız.

Bursaspor’un kasasında para varsa transfer yapar, yoksa yapmaz! ‘Belki’ bunun neresinde hocam?

Saygılarımla…

E-mail: smhdmrts@gmail.com
twitter: smhdmrts

Yazarın diğer yazıları

YORUMLAR

TANITIM

PUAN DURUMU

Takım O G M AV Puan

TANITIM