Ünitimsah Duyuruları

BİRLİK BERABERLİK

15 Aralık 2012, Cumartesi ... ...bu oyun ve bu mücadele gücüyle oynamaya devam edecekse devre arasında satılması... ....

  • 15 Aralık 2012, Cumartesi
  • 4591 kez okundu

BİRLİK BERABERLİK

Orhan AYDIN

Eskişehirspor ve Bursaspor adına çok önemli bir maçtı.Sahaya 2 takımda zirveye yaklaşmak için çıkmıştı. Alınan 2-2 'lik skor 2 takımada yaramadı.

Bursaspor adına çok iyi oynanan bir ilk yarı,Eskişehirspor adına da çok iyi oynanan bir ikinci yarı vardı.

Bursaspor'un ilk yarıda oynadığı oyundan sonra beraberliğe üzülenlerden,ikinci yarıda Eskişehirspor'un baskısını gördükten sonra beraberliğe sevinenlerdenim.

Maça çıkmadan, Eskişehirspor kendi evinde,Bursaspor'da deplasmanlarda en çok puan alan takımlardandı.Alınan sonuç 2 takımında istatisliğini devam ettirdi.

 İlk yarıda Bursaspor alan savunması ve hücumdaki etkili presiyle çok iyi işler yaptı.Tuncay'ın güzel pası ve Belluschi'nin net vuruşuyla oyun ve skor anlamında üstün olduğumuz bir ilk yarı vardı.Eskişehirspor'da Mehmet GÜVEN'in etkisiz oyunu Bursasporun işini kolaylaştırdı.

2. yarıya Mehmet GÜVEN---Tello değişikliği ile başlayan Eskişehirspor yaptığı defans hatasıyla ummadığı bir gol yedi.Batalla'nın takipçiliği ve asisti gole damga vurdu.Futbol'da asist nasıl olmalı sorusu sorulsa,Batalla'nın pası sorunun cevabı olurdu. Skor anlamında 2-0'lık üstünlük büyük bir avantajdı.Köşe vuruşunda yapılan hata ve panik ortamı maçı 10 dakika içinde 2-2'ye getirdi.Tello hamlesi Eskişehirspor adına yaralı oldu.Orta saha üstünlüğünü eline alan Eskişehirspor baskılı ve etkili bir 2. yarı oynadı.

 Pinto ve Murat YILDIRIM değişiklikleriden istediğini alamayan Bursaspor beraberliğe razı oldu.Bursaspor adına oyunun kritik dönemlerinde insiyatif alarak oyunu ve takımı yönlendirecek bir kaç oyuncuya ihtiyaç var.2-1'den sonra bunu yapamadığımız için 2. golü panik ortamında yedik.

 Pinto,bu oyun ve mücadele gücüyle oynamaya devam edecekse devre arasında satılması Bursaspor ve Pinto'nun yararına olacaktır. Eskişehirspor takımı Batalla,Belluschi ve Sestak'a yaptığı faullerle etkili oyuncularımızı yıpratı ve yordu.Bursaspor adına ,duran topları iyi kullanamadığımız bir maç oldu. Çok uzun zamandır ligde ve kupada yenilmiyoruz fakat istediğimiz galibiyet yüzdesinde olmadığımız için puan anlamında sıçrama yapamıyoruz.

Son olarak 10. haftada Kasımpaşa'ya kaybettik.Ligde ve kupada son 8 maçtır yenilmiyoruz. Takım olarak maç içinde çok iyi oynadığımız dönemler ve çok kötü olduğumuz dönemler var.Maç içinde kötü olduğumuz dönemleri iyi seviyesine çıkartırsak puan anlamında daha yukarılarda olabiliriz.

 1461 Trabzon ve Gençlerbirliği maçlarını kazanarak devre arasına moralli girmemiz 2. yarıda farklı bir hava yakalamızı sağlayacaktır.

Yazarın diğer yazıları

YORUMLAR

TANITIM

PUAN DURUMU

Takım O G M AV Puan

TANITIM