Ünitimsah Duyuruları

Bu Topraklara Gözünü Dikenler..

18 Mart 2013, Pazartesi Bugün 18 Mart 2013..

  • 18 Mart 2013, Pazartesi
  • 4280 kez okundu

Bu Topraklara Gözünü Dikenler..

Uğur KARABULUT

  Bugün 18 Mart 2013.Bir milletin yeniden doğuşu. Her sene 18 martta ve 19 mayısta yeniden doğar bu millet. Öyle bir millettir ki, Allah'ın doğudaki ordusudur, buğzettiği milletlerden onlar vasıtasıyla intikamını alır. Öyle bir millettir ki, Hadis-i Şerifle şereflenmiş, bir mektubuyla 100 yıl dansı yasaklatmış, yıkılmakta olan devleti 33 yıl zekasıyla ayakta tutabilen padişahları olmuştur. Ve bir komutanı; ''Size savaşmayı değil, ölmeyi emrediyorum!'' diyerek kararlılığını belirten bir komutanı..

 

  Ve o komutanın askerleri.. O askerler ki; asla dönmeyi düşünmediler, aç kaldılar, açıkta kaldılar ama duasız kalmadılar.Yürekliydiler, kutsaldı toprakları onlar için, şerefli bir ölüm, şerefsiz bir ömürden iyidir düşüncesiyle ''YA İSTİKLAL; YA ÖLÜM'' dediler.

 

  Ve ölümü kucakladılar. Arkadaşı ölmüş, 2 adım sonra kendiside can verecek belli. Kurşunlar tipi gibi yağıyor kurtulma ihtimali yok! Allah Allah nidalarıyla, göğsünde tutuveriyor kurşunları mehmetçiğim.. Ölüyor, ölüyor ama yıkılmıyor askerim, Kürşat Ata misali..

   

    BU TOPRAKLARA GÖZÜNÜ DİKENLER;

    Bizi öldürebilir, fakat yenemezsiniz!

    Can verir, nam alırız biz...

    BİR mehmet gider, BİN mehmet geliriz, 

    BU TOPRAKLAR İÇİN KAN DÖKMEK GEREKİRSE,

    DÜNYANIN ŞAH DAMARINI KESERİZ!

 

Uğur KARABULUT

Yazarın diğer yazıları

YORUMLAR

TANITIM

PUAN DURUMU

Takım O G M AV Puan

TANITIM