Ünitimsah Duyuruları

Bursaspor Basketbolda...

04 Kasım 2012, Pazar

  • 04 Kasım 2012, Pazar
  • 4173 kez okundu

Bursaspor Basketbolda...

Spor kulüplerinin alt yapıya ve diğer dallara ağırlık verdiği son günlerde, kulübümüzün de eksik yanı olan ve geç kaldığı ‘Bursaspor Basketbol Takımı’ projesini yöneticilerimiz tarafından acilen kulübümüze kazandırılmasını beklemekteyiz.


Bursa’da salon sporunun özlemi, Tofaş’ın yakaladığı başarı ve şehrimize kattığı heyecan ile bariz şekilde görünmekte ve hissedilmektedir. Bu özlemi, Tofaş ve Renault basketbol kulüpleri hatırı sayılır bir düzeyde karşılasa da benimseme ve aidiyet duygusu alanında Bursaspor camiasına olan bakış açıları bakımından bazı yanlışlar ve eksiklikler görülmektedir.

Yıllarca Tofaş ve Renault’un basketbol takımları ile şehrimizi en iyi şekilde temsil ettiğini inkâr etmemiz söz konusu değildir. Fakat Tofaş ve Renault yönetim kurullarının Bursa şehrine ve Bursaspor’a olan bakış açıları, olumlu anlamda hiçbir zaman belli bir seviyenin üzerine çıkamamıştır. Bu sebepten ötürü de Bursasporlu büyüklerimiz ve arkadaşlarımız tarafından talep edilen ‘Bursaspor Basketbol Takımı’ kaçınılmaz bir hal alarak, camiamızın karşısına eksiklik olarak çıkmaktadır.

Salonlarımızda Bursaspor’umuzun sesini haykırmak, Bursaspor kulübü camiasının amacının ve hedeflerinin önüne hiçbir kurum ve kuruluş geçemeyeceğini hissettirmek ve hatırlatmamız en tabi hakkımız, gerekliliğimizdir.

Bursaspor camiasını görmezden gelen, kapısında ki camianın büyüklüğünü anlayamayan kuruluşları desteklemektense, amatör kategoriden başlayacak olan ‘Bursaspor Basketbol Takımını’ desteklemek şüphesiz biz Bursasporlu taraftarlar için daha onurlu ve duruşlu bir hareket olacaktır.

Bursa’da hiçbir şahıs, kurum ve kuruluş Bursaspor’dan önce gelmemektedir. 50. yılımıza bir artıda ‘Bursaspor Basketbol Takımı’ olsun.

Yazarın diğer yazıları

YORUMLAR

TANITIM

PUAN DURUMU

Takım O G M AV Puan

TANITIM