Ünitimsah Duyuruları

BURSASPORLU 52 YIL

01 Haziran 2015, Pazartesi

  • 01 Haziran 2015, Pazartesi
  • 1501 kez okundu
    Bursa'da faaliyet gösteren 5 amatör kulüp olan; Akınspor, Acar İdman Yurdu, Demirçelikspor, İstiklalspor ve Pınarspor takımlarının birleşerek kurduğu Bursaspor'umuzun, kuruluşunun 52. Yılını kutlamaktayız. 

   Renklerini Bursa Ovasının Yeşilinden ve Uludağ’ın Beyazından alan takımımız tam 52 yıldır şanlı şehir takımı olma, şehir bilinciyle sportif faaliyetlerini en haklı biçimde sürdürme yolundan şaşmamıştır. 1 Haziran 1963 tarihinden bu yana çeşitli liglerde, çeşitli başarılarla adından ve verdiği gururlu mücadeleden söz ettiren Bursasporumuz; Türk sporunun ve Türk futbolunun en büyük şehir takımı olma ve diğer şehir takımlarına ağabeylik yapma görevini üstün başarılarıyla sürdürmektedir.         

   Üniversiteli Bursasporlular Derneği olarak bu güzel ve şeref dolu güne, Bursaspor’a sahip olmanın ve gerek ülke içinde gerek ülke dışında Bursaspor’u temsil etme gururunu yaşamanın mutluluğu içerisindeyiz. Gerek spor müsabakalarında gerek taraftar camialarında gerekse şehir olarak bir bütüne ve bir şehir şuuruna sahip olan Bursasporumuzun 52. Yılı Kutlu Olsun.

YORUMLAR

TANITIM

PUAN DURUMU

Takım O G M AV Puan

TANITIM