Ünitimsah Duyuruları

Futbol Üzerine

30 Eylül 2014, Salı

  • 30 Eylül 2014, Salı
  • 3602 kez okundu

Futbol Üzerine

Yiğiter Gültekin

         Futbol az değerli bir oyunken, günümüzde çok değer verilen bir konuma gelmiştir. Belirli bir alt kültürü peşinden koştururken kitleleri peşinden sürüklemeye başlamıştır. Eğlence aracı olmanın yanında çeşitli toplumsal sebeplerle insanları bir araya getirmiş ve tatmin edici bir statü kaynağı halinde önümüze sunmuştur.

    

     Gelişen bu spor dalının yükü ve sorumluluğu her geçen gün artmış günümüzde taşınamaz hale gelmiştir. Artık futbol, içinde yaşadığımız toplumsal hayattan ayrı tutulmamalıdır.

  

  Taraftarların verdiği her tepki kişilik özellikleriyle ilgili bir tartışma içerisine taşınmamalı taraftarların verdikleri tepkiler irdelenmelidir.

 

       Adil bir futbol yönetimi ile futbolun daha da güzelleşeceğinin altını çiziyorum. Türk futbolunun marka değerinin yükseltmek için milyon dolarlık yıldızlar değil eşit dağıtılmış bir adalet gereklidir.

    

     Birçok Anadolu kulübü taraftarı bu görüşü çok evvelden kabul etmiş zaten. Armanın kutsallığını savunan ve değerine sahip çıkanlar şampiyonluğu ikinci planda tutuyor. Adaletin eşit dağıtıldığında gelecek olan kupaların lezzeti bir başka olacağını düşünüyor.

    

       Sadece birkaç kulübün başarılı olmasını yeterli görenler bu ülke futboluna en ağır darbeyi vurmaktadır. Adaleti bu yönde eğik tutanlar hatalarını anladıklarında çok geç olmamasını diliyorum.


    Eşit şartlarda edilecek mücadele, popüler kültür sevdalılarının dışında kimseye zarar vermez. Hele Türk futboluna asla zarar vermez.

 

 Onurlu şampiyonların artması ümidiyle…

Yazarın diğer yazıları

YORUMLAR

TANITIM

PUAN DURUMU

Takım O G M AV Puan

TANITIM