Ünitimsah Duyuruları

İlklerin Maçı

01 Kasım 2012, Perşembe Bursaspor ile Trabzonspor arasında oynanan maçın takımımız adına birden çok önemi bulunmaktaydı...

  • 01 Kasım 2012, Perşembe
  • 3605 kez okundu

İlklerin Maçı

Orhan AYDIN

İlklerin Maçı...

Bursaspor ile Trabzonspor arasında oynanan maçın takımımız adına birden çok önemi bulunmaktaydı. Bunları şöyle sıralayabiliriz.

1- Trabzon deplasmanında yıllardır galibiyet alınamaması
2-Takımın kaybettiği özgüveni tekrar kazanması.
3-Alınacak olası bir mağlubiyette zirvenin uzağında kalınması.

Bursaspor,Trabzonspor maçında golü attığımız dakikaya kadar genel anlamda üstün sayılabilecek bir oyun ortaya koydu.Bursasporun üstün oynamasında Trabzonspor'un beklentinin altında performans ortaya koymasıda önmeli bir etkendi.Golden sonra,bu sezon yaşadığımız kronik geriye çekilme problemi son dakikaların takımımız adına sıkıntılı geçmesine neden oldu. Bursaspor,Carson-Ömer-İbrahim-Belluschi-Ndiaye-Battalla-Pinto iskeleti üzerine kurulu bir yapıda oynuyor.Bu oyunculardan 1'nin kötü olması takımı etkilemiyor fakat iskelette birden fazla kötü oyuncu olunca o zaman işler Bursaspor için pekte iyi olmuyor.Bu hafta Pinto'nun kötü olması iskeleti idare etti.Umarım Pinto en yakın zamanda gerçek performansını ortaya koymaya başlar.

Battalla, Bursaspor için ilklerin ismi olaya devam etti Trabzon'da.Gole kadar vasat bir oyun ortaya koymasına rağmen attığı golle maça imzasını attı. Bursaspor maç içinde bulduğu birçok duran top organizasyonunu olumlu kullanamadı.Bir tek akıllarda kalan kornerden gelen topta Ömer Erdoğan'ın altı pastan dışarı attığı pozisyondu.Duran topların daha etkili kullanılması Bursaspor adına pozisyon zenginliğinin artmasını sağlayacaktır. Önümüzdeki 2 hafta oynayacağımız Kasımpaşa ve Beşiktaş maçları Bursaspor açısından zirve hedefini ortaya koyacaktır.Kasımpaşa maçının takımız adına galibiyetle sonuçlanacağını tahmin ediyorum.Bursaspor,Kasımpaşa teknik direktörü Şota'ya karşı etkili oluyor ve iyi sonuçlar alıyor.Umarım bu hafta ki tahminimde yanılmam.

Trabzon deplasmanında galip gelen takımızı kutluyorum.Klübümüz başkanı İbrahim YAZICI'ya acil şifalar.Bayram gününde git-gel 2 günlük deplasman giderek takımımızı yalnız bırakmayan arkadaşlarıma ve renktaşlarıma teşekkürler...

Orhan AYDIN

Yazarın diğer yazıları

YORUMLAR

TANITIM

PUAN DURUMU

Takım O G M AV Puan

TANITIM