Ünitimsah Duyuruları

Özlediğimiz Pablo...

10 Şubat 2013, Pazar

  • 10 Şubat 2013, Pazar
  • 4063 kez okundu

Özlediğimiz Pablo...

Orhan AYDIN

Bursaspor camiası için zor bir dönem geçirdik ve geçirmeye devam edeceğiz.Yönetimsel ve teknik kadro hakkında yorum yapmamın doğru olmadığını düşünüyorum.Bu konuda bütün renktaşlarımın fikrine saygım var.


Karabükspor maçına baktığımızda,
Güzel futbol,arkadaşlığın tavan yaptığı,bireysel ve takım olarak üst seviyede mücadele ettiğimiz bir maçtı.


Harun:Kalede güven veriyor ve iyi kaleci olma yolunda...


İbrahim:Basit oynayınca,uzun top kullanmayınca hata sayısı azalıyor.Basit oynamasında fayda var.


Serdar:Bireysel hataları biraz fazla basit oynasa daha güven verir.


Basser:Oynadığı futbol ve attığı gol öncesi atağın başlangıcı Avrupa liglerinde görmeye alıştığımız bir tabloydu.Golü hazırlanış bakımından çok şıktı.


Şener:
Bek olarak görevini yapıyor ama açık alanı daha çok istiyor izlenimi oluştu bende.Sert ve mücadeleci oyunuyor fakat kart riskini iyi yönetse daha iyi olur kanatindeyim.


Edu:Yalın ve basit oynadı.Lua Lua savunmasında başarlıydı.(Hüseyin Cimşir'in yabancı versiyonu---Ahmet Torlak abimden alıntı.)


Belluschi:Bende Süper Ligte yılın transferi,orta sahanın dinamosu.Akşam ki çalımlar ve oyun zekası çok başarılıydı.
Murat Yıldırım:İstekli,basit oynuyor.Kanat oyuncusu olmamasına rağmen iyi niyeti ve çabası var.


Tuncay Şanlı:Durumu idare etme çabasında ama Ferhat Kiraz o bölgenin ilk ismi olmalı.


Batalla:Bursaspor için çok önemli bir değer.


Pinto:İstekli,maç başında bir kaç pozisyonda epeyce yaklaşmıştı gole.Belli dönemlerde formsuz olabilir ama koşmak için mücadele etmek için mazeret olmamalı. Akşamki maçta vasattı.


Batalla'nın önemli bir değer olduğunu yazdım.Benim için bu değerin sebebi attığı süper golden sonra tribüne koşması ve Basser'e atılan tekmelere tepkisiz kalmamasıydı.Benim için özlediğim Pablo bu.


Galibiyet önemli değil arkadaş.Arkadaşlık önemli.Basser'e Yiğit tarafından yapılan faulde 1 aylık topcumuz Edunun olaya müdahalesi.Batalla'nın kendisine o kadar tekme atılsa ağzını açıp bişey demeden,tozluklarını çekerek devam etmesine alışığız ama durum arkadaşı olunca olaya tepkisi.Belluschi'nin haksızlığı sindirememesi,yapılan faullerde arkadaşlarına desteği.Hepimizin özlediği Pablolardı.


Hüseyin Göçek,Karabüksporlu futbolculara fazla tahammül etti.Batalla'ya ve Belluschi'ye atılan tekmenin haddi hesabı yoktu.
Basser'e yerde yatarken yaptığı 4 faulle beraber Karabüksporlu Yiğit'in 10 faulü vardı.Oyunu tamamlaması beni şaşırttı.
Ahmet İlhan,Hakan Söyler,Deumi ve Yiğit akşam ki maçta futboldan çıkarak sokak kavgasına geçiş yaptılar bazı pozisyonlarda.


Sonuç olarak uzun zamandır Karabük'te alamadığımız galibiyeti aldık.Zirve ile farkı azaltarak devam edebilirsek ligi iyi yerde bitirebilirz.

Yazarın diğer yazıları

YORUMLAR

TANITIM

PUAN DURUMU

Takım O G M AV Puan

TANITIM