Ünitimsah Duyuruları

SIRADANLAŞMAYA DOĞRU

27 Eylül 2013, Cuma Bursaspor geçtiğimiz 4 sene boyunca dönem dönem buhranlar atlatmasına rağmen..

  • 27 Eylül 2013, Cuma
  • 3406 kez okundu

SIRADANLAŞMAYA DOĞRU

Orhan AYDIN

Herkese merhaba,

Bursaspor geçtiğimiz 4 sene boyunca dönem dönem buhranlar atlatmasına rağmen taraftarına,şehrine ve yeşil beyaza gönül verenlere güzel günler yaşatmıştı.Emeği geçenlere tekrardan teşekkürler.

Rahmetli başkanımız İbrahim YAZICI’nın vefatından sonra kongre süreci ve yeni yapılanmayla sezona başladık.İbrahim başkana Bursaspora verdikleri ve dik duruşu için tekrardan teşekkürü borç bilirim. ALLAH-U TEALA rahmet eylesin.

Kongre sürecinden sonra yapılan ve yapılamayan transferler Bursa kamuoyunu çok meşgul etti.Hikmet KARAMAN ile başlayan Avrupa serüveni çok kısa olunca sonuçta kaçınılmaz oldu ve Hikmet KARAMAN ile yollar ayrıldı.TFF’nun 6+0 yabancı oyuncu yapılanması transfer sürecinde göz önünde bulundurulmayınca(bence) hatalı transferler birbirini izledi. Carson,Vederson,Ömer Erdoğan,Ferdinat,Edu gibi direk oynayan oyuncuların takımdan ayrılmasından sonra yerlerine Frey,Civelli ,Taivo,Şamil,Yasin ve Colin Kazım alındı.Gidenlerin yerlerine transferler yapıldı.Yeni takviye olarak bir tek Colin Kazım takıma katıldı.Alınan oyuncuların kariyerlerine hiçbir sözüm yok,olamazda ama yabancı yapılanmasında daha dikkatli olunabilirdi.

Yanlış transfer politakası ve takım kimyasının oluşmamasından dolayı Avrupa macerası ilk turda son buldu ve ciddi bir gelir kapısı maalesef kapandı.6+0 yabancı planlamasının yanlış yapılması kale ve sol kanat mevkisine yabancı takviyelerin gelmesi verimli bir takımın oluşmasına engel oldu.Kale ve bek mevkileri Türk futbolcular ile takviye edilip,yabancı kontejanı ön libero,forvet veya kanat olarak kullanılsaydı daha verimli bir yapılanma olabilirdi.Orta sahada gayretli fakat aynı tip oyuncuların olması(Şamil,Musa,Yasin,Murat)verimli bir transfer döneminin geçmediğinin habercisiydi.

Daum ile başladığımız sezonda ilk maçımızda Eskişehir mağlubiyeti ile karşılaştık.Galatasaray beraberliği ve Antalya galibiyeti ile devam eden süreç sonrasında transfer dönemi de kapandı.Daum’unda takıma Colin KAZIM dışında takviye istememesi veya yönetimin takviye yapmaması sonucu eldeki mevcut kadro ile yola devam edildi.Takımın en büyük kozu Belluschi’de Antalyaspor maçında sakatlanınca taraftarın endişesi arttı.

Beşiktaş ve Rizespor maçlarından oynanan futbol,takımın pozisyona girememesi oyun anlamında endişelerin oluşmasına neden oldu.Takımın lideri Batalla’nın rakipler tarafından iyi marke edilmesi Bursaspor’un oyununu kitlemeye yetti.Pinto,Tuncay ve Orta alandan da takımı ateşleyecek bir maestronun çıkmaması kötü oyun ve skorları oluşturdu.

Bursasporla ilgilenen bir çok kişi takımın iyi bir defansif ön liberoya,sağ açık,sol açık ve forvete 2 senedir ihtiyaç duyduğunu söyeleyebilir ve bu eksikleri görebilir.Mutlaka ki transfer işi kolay bir iş değildir ama görünen köyde kılavuz istemez.

Bu akşam oynanacak Akhisar maçı yönetimin kaderinde belirleyici unsur olabilir.Daum’unda geldiği dönemden beri takıma ağırlığını taraftarın beklediği ölcüde koyamaması, Akhisar maçının zorlu geçeceğinin habercisi. Bugüne kadar oynanan futbolun kalitesi ve yaşanan süreçler 4 senedir izlediğimiz Bursaspordan daha sıradan bir takımın ortaya çıkma eğilimde olduğunun bir göstergesi.


İNŞALLAH bu sıkıntılı dönemden en kısa sürede çıkar ve hedefleri yüksek ve bu doğrultuda hareket eden bir camia olarak yolumuza devam ederiz.

NOT: Bursaspor sohbeti yaptığımız arkadaşlarımızında duygu ve düşüncelerinden yazıda bahsetmeye çalıştım.Sitemizde elimden geldiği kadar ve gözlemlediğim kadar yazmaya çalışacağım.Bu konuda bir iddaam yok.Hakkınız helal edin.Herkese selamlar.

Yazarın diğer yazıları

YORUMLAR

TANITIM

PUAN DURUMU

Takım O G M AV Puan

TANITIM